Produkt archiwalny

Farba magnetyczna Magnetic Primer

Farba magnetyczna MAGNETIC PRIMER firmy Rust-Oleum Speciality jest warstwą podkładową pozwalającą na stworzenie powierzchni przyciągającej magnes! Może być nakładana wiele powierzchni min. na:

 • drewno,
 • metal,
 • kamień,
 • płyty karton-gipsowe,
 • tynk.

Pozwala stwórzyć zabawną i niespotykaną powierzchnię, na której można powiesić notatki, zdjęcia i wiele innych rzeczy. Teraz farba magnetyczna MAGNETIC jest 3 razy mocniejsza! Zalecana jest wyłącznie do zastosowań wewnętrznych. Można ją kryć większością farb ,zalecane jest jednak użycie farb lateksowych, akrylowych . Idealna w połączeniu z farba tablicową Chalkboard Rustoleum.

Farba magetyczna nie jest farbą nawierzchniową , daje wykończenie grafitowe natomiast nie ma odporności na ścieranie. Konieczne zastosowanie jest farby wykończeniowej. Producent zaleca położenie minimum 3 warstw farby magnetycznej przy założeniu , że zostanie ona pokryta dwom warstwami farby nawierzchniowej. Jeżeli planowane jest nałożenie większej ilości warstw lub zastosowanie kombinacji wraz z farba tablicową suchościeralną, należy uwzględnić większą ilość warstw podkładu magnetycznego, ze względu na dodatkowe szlifowanie oraz podkład wyrównujący BIN. Tablica magetyczna trzyma wszystkie rodzaje magnesów, natomiast jeśli chcielibyśmy zawiesić na niej plakaty lub większe zdjęcia zalecany jest zakup magnesów neodymowych.

DANE TECHNICZNE:

 • 9 metrów kwadratowych / litr przy jednej warstwie
 • opakowanie pozwala na wykonanie ok. 3 metrów kwadratowych gotowej powierzchni (3 warstwy)
 • farba na bazie żywicy alkidowej - zalecany wałek do farb rozpuszczalnikowych
 • nie zaleca się natrysku, ze względu na możliwość rozbicia pod ciśnieniem cząsteczek żelazawych odpowiadających na własćiwości magnetyczne.
 • farbę można pokrywać także tapetami, zaleca się jednakże użycie większej ilości warstw podkładu magnetycznego
 • termin przydatności farby wynosi aż 5 lat!


PRZED UŻYCIEM WYMIESZAĆ! - zaleca się, aby przed użyciem bardzo dokładnie wymieszać farbę, gdyż ze względu na swoją wagę pigmenty żelazawe osadzają się na dnie puszki, tworząc gęstą warstwę. W przypadku złego wymieszania, farba może stracić swoje właściwości magnetyczne, ze względu na brak pigmetów żelazawych.

Nie zaleca się pokrywania powierzchni farby magnetycznej MAGNETIC PRIMER - farbą do mazaków DRY ERASE, bez uprzedniego szlifowania i zastosowania podkładu wyrównującego BIN. Farba magnetyczna ma wyrazistą fakturę, natomiast farbę tablicową do mazaków należy nakładać na gładką powierzchnię, aby osiągnąć efekt tablicy suchościeralnej. Aby uzyskać zadowalający efekt i połączyć zalety tablicy magnetycznej i suchościeralnej, należy powierzchnię pomalowaną farbą magnetyczną delikatnie przeszlifować przed nałożeniem farby tablicowej do mazaków oraz zastosować podkład. W zakładce artykuły na stronie wallstudio.pl jest dokładny opis transformacji ściany w tablicę magnetyczno- suchościeralną. Firma Spinex-Stępniak Sp.J. importuje produkty bezpośrednio z Rustoleum USA i oferowana farba Magnetic Primer jest tylko i wyłącznie podkładem magnetycznym i nie posiada właściwości farby kredowej. Są to dwa różne produkty, jeden jest produkowany w USA, drugi w Belgii.

Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser