Tecnover TR4000P. Maszyna idealna do iniekcji wysokociśnieniowej.

Tecnover TR4000P idealna pompa do iniekcji wysokociśnieniowej?

      Tecnover TR4000P to maszyna usytuowana na stojaku, który sprawia, że jmaszyna jest bardzo mobilna. Dzięki wadze 28kg może być przenoszona przez jedną osobę. Wąż o długości 3m, pozwala na szybką pracę bez zbędnego plątania między przewodami. Agregat jest wyposażony w silnik o mocy 750W zasilany napięciem 230V generujący hałas na poziomie 61dB. Jest to niski poziom i w pełni akceptowalny nawet w małych i zamkniętych pomieszczeniach. Taka jednostka produkuje wydajność w granicach 2,5l/min i ciśnienie do 220bar. 

Maszyna przygotowana do pracy powinna zawierać w zestawie wąż 3m, pistolet wysokociśnieniowy 250 bar, bacik z końcówką czteroszczękową, manometr z separatorem, pojemnik zalewowy o pojemności 6l


Jakich maszyn używać?

       Często używanymi maszynami są pompy iniekcyjne, które są zaadoptowanymi agregatami malarskimi. Maszyna taka powinna mieć zawór z popychaczem, ułatwiający sprawę zalepienia membrany, szeroki zawór ssący oraz podawanie materiału z kosza zalewowego. Wydajność maszyny w okolicach 2,5l/min będzie w zupełności wystarczająca. Te parametry charakteryzują idealną maszynę do iniekcji wysokociśnieniowe. Zmiana agregatu malarskiego na pompę do iniekcji polega na przystosowaniu agregatu do aplikacji gęstego materiału. Uzbrajamy maszynę w :

  • krótki wąż 3m, który pozwoli na precyzyjna aplikację,

  • pistolet z szerokimi kanałami przelotowymi np B250

  • pozbycie się filtrów z pistoletu

  • instalacja redukcji pozwalającej na montaż bacika do iniekcji i końcówki czteroszczękowej. Końcówka czteroszczękowa jest przystosowana do pracy z pakerami.


Czym jest iniekcja wysokociśnieniowa?

       Iniekcja wysokociśnieniowa to najpopularniejsza metoda uszczelnień murów we wszystkich obiektach. Jest to zarazem najskuteczniejsza metoda likwidowania przecieków. Iniekcja wysokociśnieniowa jest często stosowana do uszczelniania murów w obiektach budowlanych oraz do likwidowania przecieków. Sama iniekcja ma dobry wpływ na sztywność konstrukcji i stabilizację gruntu. Dodatkowo usuwa wewnętrzne i zewnętrzne spękania, które mogą się przyczyniać do dużych zniszczeń w przyszłości. Rodzaj iniekcji dobieramy pod kątem materiału z jakiego sa wykonane, ściany, mury czy stropy. Do wyboru mamy cały szereg żywic od akrylowych, przez epoksydowe aż po poliuretanowe. Używane są także krzemiany i zaczyny betonowe.
Najczęściej w iniekcji wysokociśnieniowej, wykonywanej przy użyciu pomp iniekcyjnych jak Tecnover TR4000P stosuje się żywice epoksydowe i poliuretanowe.

Jak działa pompa do iniekcji wysokociśnieniowej TR4000P?

      Iniekcja podawana jest przez pojemnik zalewowy 6l i wstępnie filtrowana przez filtr pojemnika. Pozwala on na wstępne wyłapanie większych zanieczyszczeń. Następnie materiał przelatuje przez zawór ssący wyposażony w popychacz. Popychacz jest niezbędny w momencie zaklejenia membrany. Membrana jest napędzana ruchem posuwistym tłoka i generuje ciśnienie do 220 bar w komorze sprężania. Proces ten jest regulowany  jest obiegiem oleju za który odpowiada zawór regulacji ciśnienia.Wygenerowane ciśnienie jest podawane kanałami w głowicy, przez zawór wylotowy zapobiegający powrotom cieczy, na wąż. Wąż wysokociśnieniowy o długości 3m szybko wypełnia się materiałem pod ciśnieniem i pozwala na wypełnienie pistoletów chemią do iniekcji. Jedyne co musi zrobić operator to w odpowiednim momencie przycisnąć spust i zwolnić sprężynę z iglicy. Spowoduje to aplikację materiału do pakera. Cały proces trwa sekundy i pozwala na szybką i bezproblemową pracę.

STARE, ZNISZCZONE MEBLE?

Z naszymi produktami wrócą do życia!

Oferujemy Ci produkty, które pomogą Ci w tym zadaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! +48 227531161
SPRAWDŹ NASZ SKLEP
Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser