Systemy HVLP

System HVLP (Wysokie natężenie niskie ciśnienie, ang. high volume low pressure) wykorzystuje wysokich natężeń powietrza aby rozpylić farbę przy niskim cisnieniu (0,7 bara max.). W tym systemie, nadmiar ciśnienia jest ograniczony co poprawia warunki pracy i pozwala osiągnąć warstwy wysokiej jakości. Im więcej powietrza zostanie dodane w czasie rozpylania farby, tym lepsza warstwa jest uzyskiwana. Gdy ciśnienie jest niższe osiagamy mniejsze zużycie materiału podczas rozpylania.

SYSTEM ROZPYLAJĄCY/MGIEŁKA


Zasada działania pistoletów natryskowych jest oparta na rozpylaniu lub rozbiciu strumienia farby na bardzo małe cząsteczki co jest osiągane w wyniku interakcji pomiędzy strumieniem a wysokim ciśnieniem. Farba i powietrze są przeprowadzane przez obwody w każdym modelu pistoletu natryskowego. System rozpylający jest najbardziej odpowiedni tam gdzie wymagana jest warstwa o bardzo wysokiej jakości, niezależnie od użytego systemu mocy. Struga rozpylonej cieczy jest osiągana poprzez mieszankę powietrza i produktu.

Produkt jest wydalany z dyszy (A) przy niskim ciśnieniu równocześnie będąc rozpylanym przez strumień wysokiego ciśnienia który pochodzi z głowicy dyszy rozpylającej (B). Poprzez pociągnięcie za spust pistoletu natryskowego, powietrze zostaje uwolnione z zawóru (D). następnie igła produktu (E) jest zwalniana i farba wychodzi z otworu dyszy (A).

SYSTEM ŚREDNIEGO CIŚNIENIA [mieszany]

Różny sprzęt spręża farbę do średniego ciśnienia (50/80 bar lub wyższe) i przesyła do pistoletu natryskowego aby zostało rozpylone w dyszy rozpylającej. Gdy dodane zostanie dodatkowe ciśnienie do 2,5 bar proces rozpylania poprawia się jak również jakość warstwy. Z powodu zapotrzebowania na wykończenia najwyższej jakości, używana jest hudrodynamiczna jednostka o wysokim cisnieniu wspomagane dodatkowo sprężarką zamiast samej jednostki hydrodynamicznej. Pozwala to użytkownikowi przyśpieszyć rozpylanie i osiągnąć warstwę wykończeniową wysokiej jakości.

SYSTEM AIRLESS (HYDRODYNAMICZNY) [wysokie ciśnienie]

Sprzęt hydrodynamiczny przemieszcza produkt po całym systemie przy bardzo wysokich ciśnieniach do końcówki rozpylającej. Gdy farba ma styczność ze środowiskiem następuje jej rozpylenie. W tym systemie nie jest wymagane sprężone powietrze w procesie rozpylania.

STARE, ZNISZCZONE MEBLE?

Z naszymi produktami wrócą do życia!

Oferujemy Ci produkty, które pomogą Ci w tym zadaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! +48 227531161
SPRAWDŹ NASZ SKLEP
Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser