RENOWACJA GRZEJNIKÓW Z ŻAROODPORNĄ EMALIĄ W SPRAYU. RUST OLEUM RADIATOR ENAMEL WKRACZA DO AKCJI!

 

Co to jest za produkt?

     Radiator Enamel produkowany przez Rust Oleum to specjalnie opracowana emalia służąca do malowania kaloryferów i grzejników. Formuła tej farby została opracowana tak, aby znosiła najwyższe temperatury i szybkie spadki. Farba jest dostarczana w sprayu, co znacznie ułatwia aplikację. Radiator Enamel może być stosowany do odnawiania grzejników i kaloryferów. Pozwala na uzyskanie powłoki, która charakteryzuje się dobrym zmywaniem, czyli jest łatwa w utrzymaniu. Uzyskana powłoka jest gładka i elastyczna. Produkt jest odporny na wilgoć i ma właściwości antykorozyjne. Malując sprayem nie będziemy narażeni na ślady jakie zostawia pędzel i będziemy mogli dotrzeć w praktycznie niedostępne miejsca.

Wydajność Radiator Enamel

      Ciężko powiedzieć ile metrów bieżących kaloryferów jesteśmy wymalować z jednego opakowania. Ma na to wpływ nieregularna budowa kaloryferów, odstępy itp. Można przyjąć, że z opakowania 400ml można sprawnie wymalować powierzchnię o polu powierzchni 2-2,5m2.

 

Przygotowanie powierzchni i aplikacja

     W przypadku Radiator Enamel szczególną uwagę należy zwrócić na przygotowanie powierzchni. Należy pozbyć się luźnej farby, rdzy, oleju, smaru, wosku i wszystkich substancji, które mogą spowodować nieprawidłową adhezję farby. Przed przystąpieniem do aplikacji Radiator Enamel należy lekko zmatowić śliskie i błyszczące powierzchnie. Jeżeli zaczynamy malowanie nowych kaloryferów i aplikujemy na żywy metal należy użyć dodatkowej warstwy czepnej, W tym celu możemy wykorzystać podkłady gruntujące Rust Oleum. Warto osłonić podłogę, ponieważ każdy aerozol tworzy trudną do usunięcia mgłę. Pamiętajcie, że w przypadku renowacji kaloryferów sprzed 1960 roku, trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ szlifowana farba może zawierać rakotwórczy ołów. 
     Przed rozpoczęciem aplikacji bardzo dobrze wymieszaj spray. Potrząsaj również podczas pracy. Aplikacja Radiator Enamel jest niezwykle prosta. Formuła farby minimalizuje zacieki. Idealna odległość malowania to ok 30 cm. Lekkie zachodzenie warstwy na warstwę pozwoli na dobre krycie już przy pierwszym malowaniu. Jedna gruba warstwa może powodować zacieki. 

Właściwości

     Radiator Enamel oferuje gładkie wykończenie w satynie lekko wpadającej w połysk, w kolorze białym. Równomierna warstwa pozwala uzyskać powłokę bardzo wysokiej jakości odporną na kurz, brud i dającą się bardzo łatwo czyścić. Jest to emalia żaroodporna, więc długotrwałe temperatury nie będą problemem. Radiator Enamel to produkt odporny na rdzę, wilgoć i zarysowania. Kolor biały nie żółknie.

Podsumowanie

      Kupując mieszkanie zastanawiasz się pomiędzy nowym stanem deweloperskim, a mieszkaniem z rynku wtórnego. Starsze mieszkania dają możliwość uzyskania lepszej lokalizacji, jednak najczęściej odstraszają stanem ogólnym. Sam remont nie jest dużym problemem, schody zaczynają się wtedy, gdy uświadomimy sobie, że w naszym nowym mieszkaniu będą kaloryfery, które kompletnie nie pasują do obecnej epoki. Co wtedy? Wymiana kaloryferów, a co za tym idzie całej instalacji, jest kosztowna. Jeżeli chcecie nadać kaloryferom i grzejnikom w swoim mieszkaniu drugie życie warto wybrać Radiator Enamel oczywiście od magicznego Rust Oleum.

STARE, ZNISZCZONE MEBLE?

Z naszymi produktami wrócą do życia!

Oferujemy Ci produkty, które pomogą Ci w tym zadaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! +48 227531161
SPRAWDŹ NASZ SKLEP
Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser