Green Paint Stripper czyli ekologiczny następca Power-Stripper.

Green Paint Stripper - co to za produkt?

Marka Rust Oleum dopracowała recepturę produktu do usuwania farby i przedstawiła nam Green Paint stripper. Jest to preparat służący do usuwania starych warstw farb i starych powłok np. kleju. Green Paint Stripper to produkt ekologiczny bez chlorku metylu. Jest to bardzo mocny preparat do usuwania farb, który poradzi sobie praktycznie z każdą farbą.

Aplikacja Green Paint Stripper

Po pierwsze należy usunąć wszystkie luźne elementy farby najlepsze efekty osiągniemy używając zwykłej szpachelki. W przypadku wielu warstw zaleca się naruszenie górnej warstwy farby. Preparat można aplikować pędzlem. Zaleca się nałożyć grubą warstwę i pozostawić na ok 10-15 minut. Jeżeli czas okaże się zbyt krótki aplikację należy powtórzyć. Po dobrze wykonanej aplikacji warstwa farby zacznie puchnąć. W efekcie będzie odchodzić od powierzchni. Zaleca się usunięcie mechaniczne szpachelką. Zazwyczaj przypomina to zmiatanie starej farby z powierzchni. W przypadku używania produktu Green Paint Stripper w sprayu należy aplikować z odległości 10-20 cm. Strumień jest bardzo precyzyjny i po nałożeniu może mieć postać piany. Czas reakcji jest identyczny - w okolicach 15 minut. Po użyciu produktu i dokładnym usunięciu farby, powierzchnię należy oczyścić i odtłuścić. Odpowiednia do tego będzie również woda pod ciśnieniem.


Green Paint Stripper to produkt, który służy do usuwania farb jedo i dwuskładnikowych. Istnieje zatem możliwość, że może mieć negatywny wpływ na takie materiały jak PCV lub polistyren. Oczywiście najlepiej wykonać test przed pełną aplikacją. Z naszych obserwacji wynika, że dla większości podłoży Green Paint Stripper jest bardzo przyjazny.


Poniżej podajemy przykładowe czasy działania Green Paint Stripper w normalnych warunkach:

  • farby alkidowe - 2 min
  • farby poliuretanowe - 4 min 
  • farby epoksydowe - 25 min

Charakterystyka Green Paint Stripper

Jest to najsilniejszy ekologiczny produkt do usuwania starych powłok malarskich. W swoim składzie nie zawiera chlorku metylu, zasad, silnych kwasów ani biocydów. Jego główną zaletą jest to, że działa nawet w niskich temperaturach. Dzięki silnej formuje działa bardzo szybko i nie niszczy powierzchni, z której usuwa farbę. Green Paint Stripper bez problemu poradzi sobie z bejcami i powłokami epoksydowymi oraz powłokami poliuretanowymi, olejami, klejami itp. W przypadku powłok dwuskładnikowych czas działania może się lekko wydłużyć, jednak nadal produkt jest bardzo skuteczny i mimo wszystko szybki w działaniu. 


Green Paint Stripper to mleczno przeźroczysta, gęsta formuła żelowa. Dzięki swojej konsystencji pozwala na sprawne usuwanie farby nawet z powierzchni pionowych. Green Paint Stripper to mieszanina rozpuszczalników i wosku parafinowego. Produkt występuje w aerozolu, gdzie jego wydajność sięga 2/3m2 z opakowania 500ml, oraz w puszce (pod pędzel), dzięki któremu będziemy mogli usunąć ok. 2-4 m2 z 1 litra produktu. Wydajność bardzo zależy od rodzaju i ilości nałożonych powłok. Wpływ mają również kształt i chropowatość powierzchni. 

STARE, ZNISZCZONE MEBLE?

Z naszymi produktami wrócą do życia!

Oferujemy Ci produkty, które pomogą Ci w tym zadaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! +48 227531161
SPRAWDŹ NASZ SKLEP
Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser