Farba Kredowa do Mebli czyli jak zmienić wygląd mebli nie do poznania. Artystyczna stylizacja Vintage.

 

Matowa farba kredowa do mebli , co to za produkt?

     Jest to w pełni farba przystosowana do renowacji i artystycznej stylizacji mebli drewnianych. Świetnie sprawdzi się na dużych powierzchniach jak i na małych elementach oraz detalach. Jest to farba, która pozwala na szybką transformację starych mebli i nadanie im bardzo wyraźnego efektu Vintage. Szlachetne wykończenie nie pozostawiające śladów na dłoniach oraz nie przyjmujące brudu, można uzyskać stosując wosk lub lakier zamykające powierzchnię farby. Taki wosk często nadaje wykończenie matowe lub satynowe, a odnowione elementy, wyglądają bardzo jakościowo.

Właściwości i zastosowanie

      Matowa farba kredowa do mebli to farba na bazie żywicy akrylowej dająca wykończenie matowe. Jest to farba wodna do zastosowań i użytku wewnętrznego Gęstość farby waha się od 1,27 do 1,6 w zależności od wybranego koloru. Skoro jesteśmy przy kolorze warto powiedzieć, że dostępne są kolory: biały, jasny szary, szary i beżowy. Farba jest sprzedawana w poręcznych opakowaniach 500ml. W zależności od grubości powłoki powinniśmy wymalować powierzchnię ok. 2-2,5 m2 z opuszki 0,5l. Po otwarciu opakowania, farba jest praktycznie gotowa do użycia. Jedyne o czym musimy pamiętać, tyczy to wszystkich farb, to dokładne wymieszanie. Powierzchnia, na którą aplikujemy matową farbę do mebli, powinna być sucha, odtłuszczona . Zaleca się nałożenie dwóch cienkich warstw, jednak, gdy chcemy mieć wyraźnie widoczne pociągnięcia pędzla, można zastosować jedną, grubą warstwę. Produkt pozwala nam na artystyczną renowację mebli, czyli dopuszcza różne rodzaje aplikacji i wykończenia. Ciekawe efekty można osiągnąć przecierając powierzchnię papierem ściernym. Interesujący efekt można otrzymać stosując dwa kolory farby. Przy przecieraniu farby papierem ściernym będą widoczne dwa różne wykończenia. Pozwala to na uzyskanie bardzo indywidualnego i artystycznego wyglądu mebla. Poniżej mamy dostępne podstawowe kolory. 


Aplikacja i przygotowanie powierzchni

      Przygotowanie mebla do malowania to czynność, która może zając więcej czasu niż samo malowanie. Oczywiście wszystko zależy od oczekiwanych efektów. Zalecamy jednak zdjęcie zawiasów, klamek i innych metalowych elementów. Warto lekko zeszlifować powierzchnię papierem ściernym dla lepszej przyczepności. Jeżeli chcecie zostać przy śliskiej powierzchni najlepiej będzie użyć podkładu czepnego. Jeżeli zauważymy na powierzchni tłuste plamy, należy je usunąć za pomocą rozpuszczalnika.

      Aplikacja odbywa się tak, jak w przypadku zwykłej farby akrylowej wodnej. Na samym początku farbę należy dokładnie wymieszać. Ze względu na postać farby i jej rodzaj - farba kredowa mieszanie powinno odbywać się co najmniej 5 minut.Przy wyborze aplikacji dwóch warstw pierwsza wyschnie na dotyk po 30 minutach. Kolejną warstwę można aplikować po upływie 1-2 godzin. Farba matowa do renowacji mebli pozwala na pełne używanie mebla po 24 godzinach. Po tym czasie, można zacząć postarzanie, czyli szlifowanie powierzchni. Dodatkowo można spróbować efektów z stosowaniem bezbarwnego ochronnego wosku lub lakieru Chalked Protective Topcoat.

 

STARE, ZNISZCZONE MEBLE?

Z naszymi produktami wrócą do życia!

Oferujemy Ci produkty, które pomogą Ci w tym zadaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! +48 227531161
SPRAWDŹ NASZ SKLEP
Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser