DIY z farbami kredowymi do mebli Rust Oleum. Jak zmienić drewnianą miskę w stylowy żyrandol?

Wszystkie przedmioty mają potencjał, żeby nadać im drugie życie. Nie warto wyrzucać starych rzeczy. W prosty sposób możemy je odmienić. W domu zawsze znajdą się przedmioty, które można odnowić i nadać im drugie życie, na przykład ten projekt DIY od blogerki Fanny Mercier. Zwykłą drewnianą salaterkę przekształciła w modny klosz do lampy. Zdjęcia z całego procesu przedstawiamy Wam dzięki życzliwości Rust Oleum Europe.

Co będzie potrzebne do wykonania projektu?

  • Drewniana miska
  • Przewód zasilający z oprawą i żarówka
  • Papier ścierny o gradacji 180-200
  • Pędzle
  • Narzędzia do wiercenia
  • Lakier bezbarwny do mebli i farby kredowe marki Rust Oleum w wybranych kolorach (metaliczny złoty i matowy biała kreda)

Etap 1: Szlifowanie

Delikatnie przeszlifuj powierzchnię, pozwoli to na lepszą przyczepność farby oraz usunie powierzchowne zabrudzenia.

Etap 2: Podkład

Pierwszą warstwę tratujemy jako warstwę czepną ? podkładową. Malujemy metaliczną farbą do mebli Rust-Oleum. Po zewnętrznej stronie, którą będziemy później malować farbą białą, jedna warstwa jest  w zupełności wystarczająca. Wewnątrz, jeśli chcesz uzyskać efekt głębszego złota,  możesz nałożyć dwie warstwy.

Etap 3: Warstwa wierzchnia

Użyjemy matowej farby do mebli Rust Oleum w kolorze biała kreda czyli Chalk White. Pomaluj tylko zewnętrzną część. Środek powinien zostać złoty. Kolejnym krokiem będzie stylizacja, czyli w tym przypadku lekkie przetarcia.

Etap 4: Stylizacja - przetarcia

PRzetarcia stworzymy za pomoca papieru ściernego. Ważne jest to, aby farba była sucha. Zrób to delikatnie, tak, żeby odsłonić złoty kolor. Jeśli uzyskasz pożądany efekt całość przetrzyj szmatką z kurzu i zabezpiecz lakierem.

Etap 5: Zabezpieczenie lakierem

W celu zabezpieczenia powierzchni użyj matowego lakieru zabezpieczającego do mebli od Rust Oleum. Taki zabieg pozwoli na ochronę przed zanieczyszczeniami i zabrudzeniami. Pamiętaj żeby zabezpieczyć lampę z obu stron.

Efekt końcowy

Po zamontowaniu przewodu i oprawy z żarówką możesz podziwiać efekt swojej pracy. Największą zaletą projektów DIY jest to, ze odnowione przedmioty są niepowtarzalne.

Zdjęcia użyte w artykule są własnością Rust-Oleum Europe i zostały nam użyczone do promocji produktów.

STARE, ZNISZCZONE MEBLE?

Z naszymi produktami wrócą do życia!

Oferujemy Ci produkty, które pomogą Ci w tym zadaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! +48 227531161
SPRAWDŹ NASZ SKLEP
Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser