Owatrol Spirit: kompletne rozwiązanie do stworzenie efektu rdzy, patynowanej miedzi lub brązu

Seria Owatrol Spirit to kompleksowe rozwiązanie dla osób poszukujących efektów dekoracyjnych, które można osiągnąć na różnych przedmiotach lub ścianach. Seria Owatrol Spirit obejmuje trzy główne efekty:

  1. Efekt patynowanego brązu
  2. Efekt patynowanej miedzi
  3. Efekt rdzy

Jakie są elementy składowe i jak wygląda proces?

Krok 1 – Podkład.

Dla wszystkich efektów z serii Owatrol Spirit istnieją różne opcje podkładów do wyboru. Kluczowym elementem jest dobór odpowiedniego podkładu do powierzchni, którą planujemy pomalować. Podkład Owatrol Absolute Primer nadaje się do trudnych i śliskich powierzchni, doskonale kryje i zapewnia idealne przyleganie, na przykład do szkła. Podkład Owatrol Spirit Blocking Primer to rozwiązanie blokujące, które chroni powierzchnię, uniemożliwiając przedostawanie się garbników drewna do wykończenia. Dodatkowo zapobiega "zmiękczaniu" wrażliwych tworzyw sztucznych.

Owatrol Spirit: Blocking Primer Owatrol Spirit: Absolute Primer


Krok 2 – Farba reaktywna z cząstkami metalu.

Następnym krokiem jest nałożenie farby, która będzie reagować z aktywatorem. W zależności od wybranego efektu możemy użyć farby z drobinkami brązu Reactiv Leaf Bronze, farby z drobinkami miedzi Reactiv Leaf Copper lub farby z żelazem Reactiv Leaf Rust. Pomalowanie przedmiotu wybraną farbą pozwoli uzyskać efekt czystego metalu. Następnie przechodzimy do tworzenia patyny.

Farba z brązem Owatrol Spirit:
Reactiv Leaf Bronze
Farba z miedzią Owatrol Spirit:
Reactiv Leaf Copper

Farba z żelazem Owatrol Spirit: 
Reactiv Leaf Rust


Krok 3 – Patynowanie powierzchni.

W tym etapie stosujemy odpowiedni aktywator, a następnie aplikujemy dedykowaną patynę na jeszcze wilgotną farbę. Aby uzyskać efekt brązu, aplikujemy niebieską patynę Bronze Spirit na powierzchnię pomalowaną farbą Reactiv Leaf Bronze. W przypadku efektu miedzi, aplikujemy zieloną patynę Copper Spirit na powierzchnię pomalowaną farbą Reactiv Leaf Copper. Efekt rdzy uzyskujemy poprzez nałożenie aktywatora rdzy Rust Spirit na farbę Reactiv Leaf Rust.


Niebieska patyna do brązu
Bronze Spirit
Zielona Patyna do miedzi
Copper Spirit
Aktywator rdzy
Rust Spirit

 

Krok 4 – Zabezpieczanie i utrwalanie efektu.

Ostatnim etapem jest zatrzymanie procesu utleniania powierzchni i jej zabezpieczenie przed zmianami w czasie. Mamy do wyboru dwa rodzaje wykończenia:

  • Wykończenia matowe: W tym celu stosujemy Spirit Sealer, który blokuje dalszy rozwój patyny/rdzy, oraz Natural Varnish, który zabezpiecza powierzchnię i nadaje jej matowe wykończenie.
  • Wykończenie satynowe lub połyskujące: W tym przypadku polecamy Owatrol Rustol Oil, który zatrzymuje proces patynowania i korozji, nadając jednocześnie powierzchni połyskujący efekt. Stopień połysku zależy od grubości nałożonej powłoki, od satyny do niemal połysku.
 
Owatrol Spirit: Spirit Sealer Owatrol Spirit: Natural Varnish Owatrol Rustol Oil


Warstwa zabezpieczająca ma duży wpływ na ostateczny efekt. Określa rodzaj wykończenia i końcowy kolor. Podczas używania efektów dekoracyjnych z serii Owatrol Spirit należy pamiętać, że tworzymy naturalną patynę na powierzchni brązu lub miedzi oraz naturalną rdzę na żelazie. Podwyższenie kontrastu i przyciemnienie patyny/rdzy po zabezpieczeniu lakierem są efektem naturalnym.

STARE, ZNISZCZONE MEBLE?

Z naszymi produktami wrócą do życia!

Oferujemy Ci produkty, które pomogą Ci w tym zadaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! +48 227531161
SPRAWDŹ NASZ SKLEP
Modern Masters
Rust-Oleum
Rokamat
Owatrol
Pro-Spray
PintyPLUS
Zinsser
Gentilin
Berizzi
Pro-Kitt
Tecnover
Zinsser