Drodzy Klienci,
W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi maksymalnego ograniczenia kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o składanie zamówień tylko za pomocą poczty elektronicznej oraz telefonicznie. Wszystkie zamówienia będą realizowane wysyłkowo bez możliwości odbioru osobistego. Liczymy na Państwa zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.
Pozdrawiamy zespół Spinex.

Przygotowanie drewna przed olejowaniem. Owatrol Aquanett i Net-Trol krok po kroku.

Przygotowanie drewna przed olejowaniem. Owatrol Aquanett i Net-Trol krok po kroku.

Wybierając warstwę wykończeniową, warto zastanowić się co należy zrobić aby dobrze przygotować drewno przed aplikacją wybranego oleju. Poprawne przygotowanie deski pozwoli na otrzymanie idealnego koloru i poprawne zabezpieczenie drewna na cały sezon. Jeżeli macie taras ze starą warstwą oleju, ten artykuł Was zainteresuje. Pomijając etapy czyszczenia i neutralizacji, narażamy się na praktycznie pewne niepowodzenie przy olejowaniu, ponieważ stary spracowany olej dalej tkwi w desce.

     Ostatnio opublikowaliśmy film jak krok po kroku usunąć stary olej z drewna. Przedstawiamy w nim jak ważnym etapem jest czyszczenie drewna i przywrócenie jego PH. Aplikacja nowego oleju na starą powłokę grozi kiepskim efektem wizualnym i brakiem zabezpieczenia drewna od wewnątrz.
Co zatem powinniśmy zrobić?

    Pierwszy krok to usuwanie starego oleju: Aquanett

     Warto wspomnieć, że Owatrol przewiduje dwie drogi usuwania starych warstw. Jeśli mamy do czynienia ze starymi warstwami farby, lazur i ciężkich powłok powinniśmy wybrać bardziej agresywny Dilunett. Jeśli sprawa dotyczy usuwania powłok olejowych wybieramy Aquanett.


     W tym przypadku opisujemy system oparty na usuwaniu oleju z drewna więc wybieramy Aquanett. Jest to produkt wodny, przyjazny dla środowiska, który ma formułę żelową. Jest to szczególnie przydatne przy czyszczeniu pionowych elewacji. Aquanett usuwa z drewna oleje poczerniałe na skutek działania promieni UV. Dzięki swojej formule sprawia, że każdy olej staje się rozpuszczalny w wodzie. Owatrol Aquanett jest środkiem uniwersalnym i w pełni biodegradowalnym, także bez problemu odnajdzie się w renowacjach mebli ogrodowych i pokładów na łodziach.

     Aplikacja Owatrol Aquanett jest niezwykle łatwa. Wystarczy nałożyć produkt na drewnianą powierzchnię i po ok 5 minutach spłukać obficie wodą. Mozna użyć myjki ciśnieniowej, co wzmocni efekt.

 

    Drugi krok to neutralizacja czyli Owatrol Net-Trol

     Po usunięciu starej warstwy oleju, lazury, farby czy innych lakierów musimy przejść do neutralizacji. Co ważne zneutralizowanie powierzchni musi mieć miejsce zawsze po użyciu Owatrol Aquanett lub Dilunett.

Owatrol Net-Trol przywraca naturalny kolor drewna. Czyści wszystkie rodzaje drewna z brudu, plam, tanin i plam spowodowanych przez warunki atmosferyczne. Sprawdzi się przy renowacji wszelkiego rodzaju elementów drewnianych: płotków, tarasów, elewacji, mebli ogrodowych, łodzi itp. Owatrol Net-Trol jest świetnym neutralizatorem po zastosowaniu Aquanett lub Dilunett. Dodatkowo warto wspomnieć, że Owatrol Net-Trol sprawdzi się przy usuwaniu śladów rdzy z kamienia, cementu i drewna. Żelowa konsystencja umożliwia sprawną aplikację na powierzchniach pionowych.

     

     Aplikacja Owatrol Net-Trol jest bardzo łatwa i przyjemna. Na zwilżoną powierzchnię (będzie mokra po czyszczeniu drewna z Dilunettu lub Aquanettu) nałożyć Net-Trol za pomocą pędzla lub wałka. Produkt należy wetrzeć w powierzchnię i zostawić na 10-20 minut. Jeżeli produkt zacznie przysychać należy zwilżyć mgiełką wodną, aby zaktywować działanie Net-Trol. Po tym czasie należy spłukać wodą najlepiej przy użyciu myjki ciśnieniowej.

Po wykonaniu takiego czyszczenia należy nałożyć warstwę zabezpieczającą. Co warto wybrać? Zapraszamy do naszego działu porad, gdzie znajdziecie opisy takich produktów jak oleje do drewna, impregnaty i inne warstwy wykończeniowe.  

Zapraszamy do korzystania z bazy artykułów branżowych. Wśród licznych (wkrótce :)) tekstów oferujemy Państwu opracowania dotyczące wybranych problemów z zakresu budownictwa i remontów, relacje z testowania produktów z naszej oferty, porady ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się