Odnawiamy Teakowy pokład łodzi razem z Owatrol Deks Olje D1 i Deks Olje D2

Odnawiamy Teakowy pokład łodzi razem z Owatrol Deks Olje D1 i Deks Olje D2

     Chcemy przedstawić Wam odnowienie łodzi z 1981 roku, o którą regularnie dbaja produkty marki Owatrol. Słona woda, wiatr i tarcie powodują ślady na drewnie, które łaskawie nazywamy "śladami czasu". Cała operacja odbyła się z użyciem oleju penetrującego Owatrol Deks D1 Olje oraz lakieru nawierzchniowego Owatrol Deks D2 Olje.

1. usuwamy stare powłoki.

     Przed każdą aplikacją nalezy usunąć starą farbę i inne pozostałości. Ten krok zapewnia prawidłowe wnikanie i penetrowanie oleju w drewnie. Jest to również niezbędne, aby uzyskać równomierny kolor deski. Jeżeli zdecydujemy się na aplikację bez usunięcia staryw warstw oleju i farby musimy się liczyć z niepowodzeniem całej akcji niezależnie od producenta czy wybranego produktu.
W celu pozbycia się wyzej wymienionych preparatów z deski polecam użycie Owatrol Marine Strip. Bez problemu zdejmie wszystkie warstwy, a konsystencja żelu pomoże w dokładnej aplikacji na powierzchniach pionowych. Produktu Marine Strip użyj razem ze szczotką, która przyśpieszy dokładne zdzieranie farby. Środek jest aktywny przez dwanaście godzin od momentu aplikacji. Sprawdz w międzyczasie jak działa i ile warstw jest w stanie usunąć. Do zmywania użyj ciepłej wody. Po zakończniu procesu użyj Owatrol Deck Cleaner, co przygotuje pokład do aplikacji oleju Deks D1 Olje.

 

2. Czyszczenie czy neutralizacja drewna?

     Nowe drewno należy dokładnie umyć przed nałożeniem oleju. Do tego celu możesz użyć Deck Cleaner . Jest to preparat marki Owatrol, który jest odpowiedzialny za przywaracanie naturalnego koloru drewna. Srodek Deck Cleaner działa w 10-20 minut. Po tym czasie dokładnie umyj powierzchnię wodą. Przed kolejnym krokiem poczekaj aż drewno dokładnie wyschnie. Jest to warunek konieczny przed rozpoczęciem olejowania. Mokre drewno traci swoje właściwośi względem oleju penetrującego i nie pozwala na dobre zabezpieczenie..

3. Olej saturacyjny Owatrol Deks D1 Olje.

     Przechodzimy do warstwy oleju saturacyjnego Owatrol Deks D1 Olje. Jest to olej, który pozwoli ochronić drewno od środka i uwydatnić jego naturalne piękno. Wymalowanie Deks D1 odbywa się metodą mokre na mokre. Krótko mówiąc nalezy malować w taki sposób, aby nie dopuścić do wyschnięcia powierzchni. Jeżeli masz wątpliwości nałóż olej za wcześniej. Jest to o wiele korzystniejsze niż dopuszczanie do wyschnięcia powierzchni. Olejowanie powinno odbywać się aż do całkowitego nasycenia. Jeśli materiał będzie już dostatecznie nasycony pozostały naddatek można usunąć czystą szmatką. Przy tym projekcie nie baliśmy się o czas pracy między warstwami. Jednak na dużych powierzchniach jak tarasy czy elewacje mozna załozyć czas między warstwy w okolicach 15-30 min, jesli oczywiście deska nie bedzie wysyłała szybciej. Deks D1 Olje od Owatrol daje wykończenie matowe.


4. Owatrol Deks D2 Olje: lakier wykończeniowy o wysokim połysku.

     Owatrol Deks D2 Olje to lakier pozwalający na wykończenie powierzchni nna wysoki połysk. Jest to produkt tworzący elastyczną powłokę nie pozwalający na powstawanie pęknięć i odprysków. Produkt zaleca się aplikować w sześciu warstwach w odstępie dwunastu godzin. Całość powinna być nałożona w przeciągu jednego miesiąca. Jeżeli chcesz uzyskać najwyższej jakości połysk przeszlifuj dwie końcowe międzywarstwy papierem o gradacji 600.

DOKUMENTY
1) pdfDEKS OLJE D1 - olej impregnujacy do drewna egzotycznego - Ulotka
2) pdfDEKS OLJE D2 - warstwa nawierzchniowa do drewna Ulotka
Olej impregnujacy do drewna Deks Olje D1DEKS OLJE D1 jest środkiem nasycającym, olejem impregnującym do drewna twardego na bazie dyspersji rozpuszczalnikowej żywicy alkidowej. Pozostawia grubą, matową powłokę, która impregnuje, lakuje i stabilizuje drewno zapobiegając pęknięciom. ZASTOSOWANIE do impregnacji drewna ...
Warstwa nawierzchniowa do drewna Deks Olje D2DEKS OJLE D2 służy jako warstwa nawierzchniowa do drewna, stworzony na bazie dyspersji rozpuszczalnikowej żywicy alkidowej. ZASTOSOWANIE nadający się do użytku na powierzchniach nasyconych DEKS OLJE D1. do użytku na zewnątrz i wewnątrz. zapewnia długotrwałą ...
Oleje do drewna (impregnaty) to środki do pielęgnacji powierzchni z drewa na bazie składników naturalnych i syntetycznych. Oleje stosuje się praktycznie do każdej powierzchni drewnianej, nie tylko na parkiety, ale także ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się