Najchętniej wybierany agregat malarski membranowy. Jaki to model?

Najchętniej wybierany agregat malarski membranowy. Jaki to model?

 

Agregaty malarskie hydrodynamiczne. Jaka jest zasada działania?

     Są to maszyny generujące ciśnienie 200 bar w komorze sprężania i pozwalające na optymalny natrysk pod ciśnieniem 160-180 bar. Dobierając dyszę możemy ustalić kąt natrysku oraz średnicę otworu wylotowego. Dzięki temu możemy dostosować natrysk do parametrów farby. Na temat doboru dyszy opublikowaliśmy osobny artykuł. Ważnym parametrem charakteryzującym wielkość agregatu jest jego wydajność określana w litrach na minutę. Patrząc na ten parametr możemy określić maksymalną dyszę z jaka poradzi sobie agregat, jak i dobrać farbę, z którą maszyna nie będzie miała problemu. Agregat malarski hydrodynamiczny, to maszyna, która pobiera farbę z pojemnika z farbą przez wąż ssący lub ze zintegrowanego kosza zalewowego na maszynie. Dzięki dużemu ciśnieniu możemy używać długich węży. Nawet w najmniejszych modelach dopuszczalna długość to ok. 30m.


Najpopularniejszy agregat malarski

     Popularne są modele ze średniej półki cenowej i wydajnościowej. Są to maszyny, które poradzą sobie z lżejszymi farbami lateksowymi, akrylowymi, bejcami, farbami olejnymi itp. Wydajność agregatu na jaką możemy w tym przedziale liczyć to ok. 2l/min oraz maksymalna dysza z jaką poradzi sobie agregat to rozmiar 0,019". Dodatkowym atutem małego agregatu malarskiego jest tani serwis i ogólna dostępność części. Jaki zatem jest najbardziej popularny agregat? Biorąc pod uwagę sprzedaż i wypożyczenia, można stwierdzić, że dużą popularnością cieszy się model Pro-Spray SP1900, będący alternatywą dla popularnego i nieprodukowanego już, Campbell Hausfeld PS240F.

 

Pro-Spray SP1900 i jego krótka charakterystyka

     Kupując agregat membranowy hydrodynamiczny Pro-Spray SP1900 otrzymujemy pełny komplet gotowy do malowania. Składa się on z węża ssącego, węża wysokociśnieniowego o długości 15m, kompletnego pistoletu malarskiego z osłoną dyszy i dyszą w rozmiarze 517. Dodatkowym atutem jest manometr, który pozwoli kontrolować prawidłowe parametry natrysku. 

     Pro-Spray SP1900 jest wyposażony w silnik o mocy 650 W, który generuje wydajność na poziomie 2,1 l/min oraz pozwala na obsługę maksymalnie dyszy w rozmiarze 0,019". Ten model generuje ciśnienie do 220 bar. Przy takich parametrach można zamontować do 30m węża wysokociśnieniowego. Dodając do tego wagę 26kg można powiedzieć, że jest to mobilny agregat dla samodzielnego malowania przez jedną osobę.

 

Zastosowanie małych agregatów malarskich

     Najczęstszym zastosowaniem małych agregatów malarskich są prace deweloperskie, odnawianie mieszkań, malowanie budynków użyteczności publicznej itp. Krótko mówiąc, najczęstszą farbą jaka jest aplikowana przez małe agregaty malarski jest farba akrylowa wodna. Taki rodzaj farby możemy nakładać dyszą w rozmiarze 515. Częstymi przypadkami są również lekkie farby lateksowe, które dają świetne rezultaty na dyszy 517 i 519. W nowych mieszkania, chcąc je doprowadzić do stanu deweloperskiego, często klienci używają gruntów, które są aplikowane dyszami 511 i 513. Oczywiście wspomniane rozmiary są poglądowe, ponieważ końcowy dobór dyszy odbywa się poprzez spojrzenie w kartę techniczną farby i przeanalizowanie podstawowych parametrów takich jak:

  • rodzaj farbyrodzaj
  • rozpuszczalnika
  • gęstość
  • zawartość części stałych
  • zalecanego rozmiaru dyszy

 

Jak wybrać agregat?

     Najlepiej skontaktować się z osobą, która ma w tej dziedzinie doświadczenie lub porozmawiać z zaufanym sklepem. Ciekawą alternatywa jest wypożyczenie agregatu i przetestowanie możliwości konkretnego modelu. Jeżeli jesteście zainteresowani takim rodzajem wyboru agregatu, zapraszamy do naszej wypożyczalni, gdzie znajdziecie całą ofertę marki Pro-Spray i większość modeli właskiej marki Tecnover.

 

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się