Drodzy Klienci,
W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi maksymalnego ograniczenia kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o składanie zamówień tylko za pomocą poczty elektronicznej oraz telefonicznie. Wszystkie zamówienia będą realizowane wysyłkowo bez możliwości odbioru osobistego. Liczymy na Państwa zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.
Pozdrawiamy zespół Spinex.

Malowanie farbą w sprayu. Od czego zacząć i jak poprawnie się przygotować?

Malowanie farbą w sprayu. Od czego zacząć i jak poprawnie się przygotować?

 

 

Przygotowanie powierzchni

 

Jeśli chcemy malować farbą w sprayu najpierw nalezy przygotować powierzchnię. Dokładnie oczyszczenie i odtłuszczenie sprawi, że farba będzie miała właściwą trwałość. Użyj benzyny ekstrakcyjnej, acetonu lub zmywacza silikonowego. Jeżeli wyczywasz luźne elementy starej farby lub powierzchnia jest śliska, możesz zmatowić powierzchnię papierem ściernym.

 

 

Test przed malowaniem

 

Pamiętaj, że bardzo istotną kwestią jest dokładne wymieszanie farby. Zazwyczaj wytarszy energicznie potrząsac puszką przez około 2 minuty. Jeśli usłyszysz obijającą się kulkę w środku puszki, to znak, że cięższe pigmenty zostały poruszone z dna. Kiedy przeprowadzamy test? w przypadku jeśli powierzchnia była już pomalowana lub były używane preparaty do usuwania farby. Rozpuszczalniki farb w aerozolu mogą reagować na środki użyte do obróbki powierzchni. Test wykonaj w mało widocznym miejscu.


Na zdjęciu widać rózne końcówki rozpryskowe. Od lewej Rust Oleum Universal farba z podkładem w jednym, Rust Oleum Chalked- farba kredowa do mebli, Rust Oleum Green Paint Stripper do usuwania farb, Rust Oleum Leak Seal do uszczelniania przecieków i Owatrol Transyl do zapieczonych śrub.

Odpowiednia odległość malowania

 

Pamiętaj o dobrej odległości malowania. Musi być dobrana optymalnie, tak, żeby nie powodować zbyt dużych strat i zacieków. W zależności od rodzaju sprayu zaleca się utrzymanie odległości od 20 cm do 30 cm.

Dlaczego trzeba zwracać uwagę na poprawne parametry natrysku? Warstwa rozpylana z odpowiedniej odległości ma odpowiedznią grubość, a jej odporność na warunki atmosferyczne wzrasta. Spraye niskociśnieniowe często pozwalają na bliższe i dokładniejsze malowanie jak np Pinty Plus Aqua. Zazwyczaj zaleca się aplikację 2 warstw, jednak w wielu przypadkach zadowalający efekt otrzymamy po pierwszej warstwie.

 

 

Ile warstw i w jakim czasie?

 

Malowanie sprayem przypomina malowanie natryskiem. Zazwyczaj farby wymagają malowania 2 warstwami. Istnieją także spraye które kryją powierzchnię w 1 warstwie. Dają tym samym powłokę wykończeniową jak np. Rust Oleum Painter's Touch. Ciekawym przykładem może być również spray Rust Oleum z serii Universal, który oferuje podkład i warstwę wykończeniową w jednym. Dodatkowo jako jeden z niewielu jest wyposażony w płaską dyszę dającą efekt malowania agregatem malarskim.

Czas ponownego przemalowania jest ściśle określony przez producentów jednak zazwyczaj zaleca się przemalowanie po kilku minutach lub odczekanie do całkowitego wyschnięcia i aplikację kolejnej warstwy nawet po kilkunastu godzinach.

Aby uzyskać najlepsze efekty nakładaj warstwy na krzyż z zachowaniem odległości określonych przez producenta. Nanoś farbę łagodnym ruchem nadgarstka tam i z powrotem. Użycie uchwytu do malowania znacznie wygładzi ten ruch i pozwoli zachować swobodę podczas malowania.


Czyszczenie i recykling zuzytych puszek

Dyszę należy wyczyścić poprzez obrócenie puszki do góry dnem i natrysk do momentu, aż będzie leciał sam gaz. Nie dotyczy to farb, które umożliwiają malowanie w każdej pozycji jak np. produkty Rust Oleum i Pinty Plus. W tego typu produktach wystarczy zwykłe przemycie odpowiednim rozpuszczalnikiem i wytarcie końcówki rozpryskowej.


Pamiętaj, że puste puszki po sprayach nadają się do recyklingu. Dbając o to dbasz o środowisko. Nic nie tracisz, a pomagasz chronić środowisko.

 

Kolejne produktyRust-Oleum w sprayu z etykietą w języku polskimKolejne produkty w spray Rust-Oleum polecają się z etykietą w języku polskim! W dniu dzisiejszym prezentujemy uniwersalny podkład Bulls Eye 1-2-3, farby dekoracyjne: farba świecąca w ciemności Glow in The Dark, ...
Bulls eye 1-2-3 od Zinsser , podkład w sprayu i pod pędzel!     Największym zaskoczeniem w farbie podkładowej Bull Eye 1-2-3 marki Zinnser nie jest jego niewymiarowa dla Europejczyków puszka 0,94l, ale fakt, że występuje zarówno w wersji pod pędzel jaki w ...
Chalk Paint Spray - nowa farba kredowa do mebli w sprayu. Przegląd produktu.Odpowiedź producenta Novasol na produkty Annie Sloan czy Chalked od Rust Oleum jest Chalk Paint Spray, czyli farba kredowa do stylizacji i odnawiania mebli w postaci wodnego spreju. Postanowiliśmy przetestować produkt ...
Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem na temat farby kredowej do mebli w sprayu Chalk Paint SprayMiło nam przedstawić kolejny artykuł. Tym razem zajęliśmy się wodną farbą kredową do renowacji mebli w sprayu. Cały czas szukamy nowych i alternatywnych produktów dla Chalked Rust Oleum i farb Annie ...
Novasol Chalk Paint Spray w projekcie DIY: odnawiamy drewnianą skrzynkęZapraszamy na nasz kanał YouTube Spinexwawa gdzie przedstawiamy Wam nowy film jak odnowić drewnianą skrzynkę. Do tego zadania użyliśmy farby wodnej w sprayu Chalk Paint Spray przygotowanej przez firmę Novasol. Kolor ...
Nowy film o Pinty Plus Aqua, czyli wodny spray marki NovasolFilm o Pinty Plus Aqua, czyli wodny spray marki Novasol
Polecamy artykuł o sprayu Painter's Touch od Rust Oleum Europapolecam artykuł o sprayu Painter's Touch od Rust Oleum Europa
Efekt zmrożonego szkła w sprayu. Wszystko o Frosted Glass od Rust Oleum Europa.Efekt zmrożonego szkła w sprayu. Wszystko o Frosted Glass od Rust Oleum Europa.
Comfort Grip od Rust Oleum. Malowanie sprayem jeszcze nigdy nie było takie łatwe.Comfort Grip od Rust Oleum. Malowanie sprayem jeszcze nigdy nie było takie łatwe.
Spray Painter's Touch 2x Cover matowy czarny dostępny w sieci marketów budowlanych BricomanSpray Painter's Touch 2x Cover matowy czarny dostępny w sieci marketów budowlanych Bricoman.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się