Drodzy Klienci,
W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi maksymalnego ograniczenia kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o składanie zamówień tylko za pomocą poczty elektronicznej oraz telefonicznie. Wszystkie zamówienia będą realizowane wysyłkowo bez możliwości odbioru osobistego. Liczymy na Państwa zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.
Pozdrawiamy zespół Spinex.

Jak usunąć starą farbę? Owatrol Dilunett czy Rust Oleum Green Paint Stripper?

Jak usunąć starą farbę? Owatrol Dilunett czy Rust Oleum Green Paint Stripper?

 

         Usuwanie starej farby to stosunkowo łatwa procedura, jednak wymaga od nas zdobycia podstawowych informacji. Na rynku znajdziemy preparaty do usuwania farb, jednak kluczową sprawą jest odpowiendni dobór środka. Co nalezy wiedzieć? Na początku musimy ustalić:

  • Jaka to farba?
  • Ile jest warstw starej farby?
  • Jaka jest powierzchnia pod farbą?


Na ryznku znajdziemy dużo preparatów, my skupimy się na dwóch, naszym zdaniem najlepszych:

  1. Owatrol Dilunett
  2. Rust Oleum Green Paint Stripper


Owatrol Dilunett. Co to za preparat i gdzie go stosować?

        Dilunett to produkt marki Owatrol. Jest to pierwszy krok systemu odnawiania drewna. Dilunet ma za zadanie usunąć starą farbę.  Drugim krokiem jest użycie Nettrol, który neutralizuje PH drewna i otwiera drogę do ostatniego kroku - olejowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby Dilunett sprawdził się jako samodzielny środek do usuwania farb i powłok malarskichDilunett to bezrozpuszczalnikowy żel do usuwania starych powłok malarskich, farb i lakierów ftalowych oraz alkidowych. Dilunett może być nakładany na płaskich powierzchniach i pionowych. Konsystencja żelu uniemożliwiając spływanie. Preparat jest idealny do usuwania farb z drewna (z wyjątkiem dębu, kasztanowca orzecha oraz cedru). Świetnie sprawdzi się na takich podłożach jak metal, cement, kamień, PCV i plastik.         Dilunett to silny preparat, który może usunąć nawet do 8 warstw starych powłok za jednym razem. Usuwa warstwy bez konieczności skrobania szpachelką. Będzie to pomocne przy pracy z drewnem. Zroszenie wodą może przyśpieszyć proces, a fakt, że Dilunett nie wydziela trujących oparów, będzie pocieszający dla osób pracujących w pomieszczeniach. Preparat jest bardzo łatwy w użyciu. Jeśli zdarzy się, że Dilunett zaschnie, wystarczy go zrosić wodą, co wznowi proces rozpuszczania powłok.

Na co należy uważać przy aplikacji Dilunettu?

         Dilunett nie jest odpowiedni do usuwania farb z elementów aluminiowych. Taka próba może skończyć się wytrawieniem powierzchni, co oczywiście w przypadku ponownego malowania nie musi być problemem. Należy też pamiętać, że Dilunett nie sprawdzi się w przypadku farb dwuskładnikowych i proszkowych.  Jeśli planujesz usunąć tak ciężkie powłoki, zapoznaj się produktem Rust Oleum Green Paint Stripper. W przypadku pracy na drewnie renowacji powierzchni, po usunięciu powłoki Dilunettem, należy użyć Net-trola, środka do neutralizacji PH deski.

Green Paint Stripper. Najsilniejszy na rynku.

         Jest to najsilniejszy produkt do usuwania powłok malarskich na rynku. Jeśli żaden produkt sobie nie poradził z farbą, użyj preparatu Rust Oleum. Green Paint Stripper. Jest to najsilniejszy preparat do usuwania najcięższych powłok malarskich. GPS jest przeznaczony do zdejmowania warstw starych klejów, farb dwuskładnikowych, produktów malarskich różnego typu. Mimo tego iż preparat jest bardzo mocny, to jest bezpieczny dla użytkowników i środowiskaGreen Paint Stripper działa na zasadzie odspajania i odwarstwienia starych powłok z powierzchni. Farba odchodzi od oczyszczanych elementów i może być zebrana szpachelką, pędzlem itp.

      Green Paint Stripper usunie nawet kilka różnych farb z metalu, drewna i wszelkich powierzchni mineralnych. Produkt nie zawiera chlorku metylu, kwasów, zasad i biocydów. Działa szybko i skutecznie. Żelowa formuła pomaga w pracy na powierzchniach pionowych. Preparat jest gotowy do użycia zaraz po otwarciu puszki.

W jakim czasie działa Green Paint Stripper?

  • Farby alkidowe mogą być usunięte po 2 minutach.
  • Po 4 minutach poddają się farby poliuretanowe.
  • Skuteczna walka z epoksydami może trwać 25 minut.

Jeśli po przeczytaniu naszego artykułu nadal masz wątpliwości który produkt wybrać, zadzwoń lub napisz do nas, chętnie doradzimy.

Zapraszamy do korzystania z bazy artykułów branżowych. Wśród licznych (wkrótce :)) tekstów oferujemy Państwu opracowania dotyczące wybranych problemów z zakresu budownictwa i remontów, relacje z testowania produktów z naszej oferty, porady ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się