FillCoat Fibres od Rust Oleum. Wszystko o preparacie z dodatkiem włókien przeciw przeciekom.

FillCoat Fibres od Rust Oleum. Wszystko o preparacie z dodatkiem włókien przeciw przeciekom.

Stosowanie i właściwości Fillcoat Fibres

Najlepiej stosować FillCoat Fibres w temperaturze od -10C do +35C. Aplikujemy dwie warstwy, gdzie drugą warstwę kładziemy po minimum 7 dniach. Produkt ma dużą gęstość, co wpływa pozytywnie na jego elastyczność. Jeśli pobrudzisz ubrania, natychmiast użyj spirytusu. Podstawowy czas schnięcia gotowej warstwy FillCoat Fibres to 4 godziny na dotyk, jednak należy pamiętać, że całkowite utwardzenie następuje po 3 tygodniach

Co to jest za produkt?

Dzięki tej farbie naprawicie wszelkie przecieki i nawet spore pęknięcia. Kupując produkt dostajecie pełny zestaw niezbędny do aplikacji czyli:

  • pędzel 50mm
  • gąbkę z papierem ściernym do matowienia powierzchni,
  • drewniane mieszadło,
  • rękawiczki jednorazowe
  • siatkę do przykrycia większych pęknięć, zachowującą elastyczność i pozwalającą na idealna aplikację produktu,

Jest to idealny zestaw do napraw nieszczelności. Jego główną zaletą jest to, że może być stosowany przy każdej pogodzie, nawet podczas niskich temperatur. FillCoat Fibres to produkt Rust Oleum. Jest to farba przeciw wodna z włóknami uszczelniającymi pęknięcia. Poradzi sovie z większością szczelin i pęknięć. Większe spękania zamaskujecie dzięki dołączonej do zestawu siatce zbrojeniowej. 

 Wydajność i stosowanie FillCoat Fibres.

Z opakowania o pojemności 1l jesteści w stanie zabezpieczyć powierzchnię do 1 do 2,5 m2 co zależy od rodzaju powierzchni, chropowatości i chłonności podłoża. Fillcoat Fibres to powłoka niebitumiczna na bazie rozpuszczalnika. Zapewnia natychmiastową wodoszczelność. Dodatkowo daje odporność na warunki atmosferyczne. FillCoat Fibres może być aplikowany nawet pod wodą. Narzędzie polecane do aplikacji to pędzel lub szpachelka. Gotowa warstwa zapewnia elastyczność w granicach 1300%. Po aplikacji powierzchnia ma kolor ciemny szary. FillCoat Fibres najlepiej sprawdzi się do naprawy wszelkiego rodzaju dachów, rur, rynien, świetlików, kalenic,. Sprawdzi się również na wszelkiego rodzaju gzymsach kominach i rurach spustowych. Opakowanie z produktem można przechowywać w suchych warunkach do 5 lat od daty produkcji. Myślę, że jest to produkt, który powinien zagościć w garażu czy w piwnicy w każdym domu.


Jak stosować Rust Oleum Fillcoat Fibres?

Sama aplikacja jest bardzo prosta. Najlepiej sprawdza się przy użyciu pędzla.  Dzięki FillCoat Fibres możemy mostkować pęknięcia do 2mm. Jest to możliwe dzięki temu, że formuła jest wzmocniona włóknami. Z pęknięciami powyżej 2mm należy użyć siatki dołączonej do zestawu. Jak to przed użyciem jakiegokolwiek środka do uszczelnień, czyli takiego, który ma świetną czepność i elastyczność, należy dokładnie przygotować powierzchnię. Należy dokładnie wyczyścić szczotką lub dołączoną gąbką i papierem ściernym. Jeżeli mamy do czynienia z betonem, nalezy odtłuśić beton. Nie zaleca się aplikacji FillCoat Fibres na izolacje poliestrowe lub na nowy beton. Beton powinien być wysezonowany i mieć co najmniej 2 lata. Są to oczywiście zalecenia producenta, w praktyce produkt jest bardzo silny i czepny więc bez problemu znajdzie zastosowanie na zdecydowanej większości materiałów. Ale pamiętaj: przed aplikacją zrób test.
Już niedługo nowe produkty: Fillcoat Fibres RustOleumIdealny uszczelniacz do przecieków na dachu Fillcoat Fibres

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się