Dodatki antypoślizgowe do stosowania w życiu codziennym NS100 i NS200. Przedstawiamy produkty marki Rust Oleum.

Dodatki antypoślizgowe do stosowania w życiu codziennym NS100 i NS200. Przedstawiamy produkty marki Rust Oleum.

      Dodatki antypoślizgowe są dodawane do farb posadzkowych dając antypoślizgowe i chropowate wykończenie. Z technicznego punktu widzenia są to proszki opracowane na bazie termicznie obrobionego krystobalitu, tlenku glinu lub piasku kwarcowego. Im większa granulacja tym zastosowanie bardziej agresywne. Mniejsze granulki pozwalają na uzyskanie bardziej regularnej powłoki antypoślizgowej, która będzie przyjaźniejsza np. dla gołej skóry i mniej widoczna również "gołym" okiem. 

     Stosowanie mniejszych granulacji pozwala uzyskać praktycznie gładką, ale jednak antypoślizgową powierzchnię. Stosując największą granulację z trwałymi farbami posadzkowymi, uzyskamy bardzo chropowatą powierzchnię idealną do ciągów komunikacyjnych na dużych powierzchniach magazynowych, gdzie estetyka schodzi na drugi plan.

     Dodatki antypoślizgowe są bardzo uniwersalne. Świetnie sprawdzą się z wszelkimi farbami epoksydowymi, poliuretanowymi, alkidowymi itp. Gama dodatków antypoślizgowych jest bardzo duża. W naszej ofercie znajdziecie 2 granulacje, które są najczęściej wybierane i doceniane w codziennym życiu. Dodatki antypoślizgowe NS100 i NS200 zaliczają się do grupy o mniejszej granulacji.

Dodatek Antypoślizgowy Rust-Oleum NS100

 

 

 

     Dodatek antypoślizgowy składający się z granulatu HDPE, który ma granulację 0,1-0,2 mm. Oferuje subtelne antypoślizgowe wykończenie. Bardzo dobrze rozprowadza się w farbie, dzięki czemu nie tworzy widocznych grudek. Może być stosowany w miejscach publicznych, schodach, płytkach itp. Główną zaleta jest to, że można go aplikować w sposób praktycznie niewidoczny.

NS100 daje efekt zmatowenia farby na tyle równomiernego, że wygląda bardzo naturalnie. Sprawdzi się nawet na podłodze w łazience i kuchni. Dzięki swojej subtelnej granulacji pozwoli na nadanie właściwości antypoślizgowych bez niszczenia wymarzonego designu pomieszczenia. Jedno opakowanie 75g, wystarcza na 2,5 litra farby.


Zdj. Granulacja dodatatku antypoślizgowego Rust Oleum NS100

 

 

Dodatek antypoślizgowy Rust-Oleum NS200

     Dodatek antypoślizgowy NS200 Rust Oleum idealnie sprawdzi się na podłogach, tarasach, płytkach itp. Przeznaczony jest do stosowania w miejscach o umiarkowanym natężeniu ruchu, ale również tam, gdzie występuje kontakt z wodą lub zabrudzeniami i zachlapaniami. Warto dodać, że w przypadku gdy chcielibyśmy zastosować dodatek antypoślizgowy NS200 z farbami dwuskładnikowymi grubopowłokowymi lub też żywicami epoksydowymi i farbami poliuretanowymi, zaleca się użycie większej ilości dodatku dla uzyskania lepszego efektu. NS 200 możemy aplikować na 2 sposoby. Mieszamy z farbą i malujemy posadzkę lub rozsypujemy na świeżo pomalowaną powierzchnię. W zależności od oczekiwanego efektu, opakowanie 300g powinno wystarczyć na 1-2 litry farby.

     To dodatek, który charakteryzuje się większą granulacją niż NS100. NS200 to propozycja Rust Oleum o granulacji w granicach 0,2-0,5mm. Dodatek NS 200 jest polecany do mieszaniaz farbami jedno- i dwu-składnikowymi, a wykończenie jakie oferuje to średnio chropowata powierzchnia, bardziej widoczna niż w przypadku NS100. Jest to produkt, który został stworzony z fabrycznie przygotowanych, termicznie obrobionych krystobalitów, charakteryzujących się nieco bardziej agresywnymi krawędziami niż granulat HDPE.

Zdj. Granulacja dodatatku antypoślizgowego Rust Oleum NS200

 

Czy wiecie, że NS100 - dodatek antypoślizgowy jest dostępny w sklepach Bricoman i Leroy Merlin?Czy wiecie, że NS100 - dodatek antypoślizgowy jest dostępny w sklepach Bricoman i Leroy Merlin?
Dodatek antypoślizgowy Non Skid NS100 od Rust Oleum w Twoim domu. Dodatek antypoślizgowy Non Skid NS100 od Rust Oleum w Twoim domu.
NS200 - nowy dodatek antypoślizgowy dostępny w naszym sklepie.NS200 - nowy dodatek antypoślizgowy dostępny w naszym sklepie.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się