Drodzy Klienci,
W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi maksymalnego ograniczenia kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o składanie zamówień tylko za pomocą poczty elektronicznej oraz telefonicznie. Wszystkie zamówienia będą realizowane wysyłkowo bez możliwości odbioru osobistego. Liczymy na Państwa zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.
Pozdrawiamy zespół Spinex.

Dlaczego tynki pękają? Jak temu zaradzić i jakich produktów użyć?

Dlaczego tynki pękają? Jak temu zaradzić i jakich produktów użyć?

 

Jak zapobiec pękaniu tynków?

      Aby zapobiec pekaniu tynków można odczekac pół roku przed nakładaniem tynków. Zniweluje to przesunięcia powstające przez osiadanie budynku. Po tym czasie możemy nakładać tynki i elewację. Jeżeli mamy do czynienia z osiadaniem i naporem ścian należy zastosować dylatację, która pomoże rozwiązać problem. Trzymając się zasady nakładania słabszego tynku na mocniejsze podłoże zapewniamy sobie największe prawdopodobieństwo powodzenia. Do równomiernego nałożenia zaprawy o stałej grubości i o kontrolowanym składzie mieszanki powinniśmy użyć agregatu tynkarskiego. W naszej ofercie posiadamy agregaty tynkarskie marki Kaleta.

Pękające tynki, dlaczego tak się dzieje?

      Często odpowierdzą na to pytanie jest niewłaściwie przygotowana zaprawa lub osiadanie budynku. Problemem moga być także błędy powstałe podczas wykonywania elewacji. Często ze względów pozornej oszczędności spotykamy się ze źle przygotowanym podłożem pod tynk. Zagruntowane podłoże jest podstawą do poprawnej aplikacji tynku.

 

Czym wykończyć tynk cementowo wapienny lub gipsowy?

      Jesli mamy przygotowaną powierzchnię, zadbaliśmy o stabliność podłoża i weliminowaliśmy możliwość pęknięć warto użyć profesjonalnej maszyny do zacierania tynków. W ofercie posiadamy zacieraczki marki Rokamat, które dzięki wycięgnikowi i tarczy 350mm pozwalają wykończyć wyższe pomieszczenia bez potrzeby używania drabiny. Tańszym odpowiednikiem bez wysięgnika jest model zacieraczki Pro-Spray D710. Jeżeli zdecydujemy się na aplikację gładzi gipsowej, powstałą powierzchnię należy wygładzić szlifierką bezpyłową przystosowaną do pracy z pyłem gipsowym. Na szczególną uwagę zasługują dwa modele Rokamat Heron 61000 oraz budżetowy Pro-Spray DT550W połączeniu z odkurzaczem przemysłowym pozwolą zadbać o wysoką jakość wykończenia i zachować czyste miejsce pracy.

 

Jakich farb użyć?

      Idealnie sprawdzą się farby, które mają wysoką czepność i wysoki poziom krycia. W naszej ofercie znajdziecie farby podkładowe i gruntujące w jednym. Bulle Eye 1-2-3 jest flagowym i najlepiej sprzedającym się podkładem ze wszystkich gruntów będących w ofercie firmy Rustoleum. Często stosowany jako grunt i farba nawierzchniowa w jednymBulls Eye 1-2-3 to uniwersalna, wodna farba podkładowa, która doskonale kryje i uszczelnia malowane powierzchnie. Można ją stosować w domu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Posiada doskonałą przyczepność do błyszczących powierzchni takich jak płytki , plastik a nawet szkło. Tworzy elastyczną powłokę, która która będzie odporna na małe przesynięcia. Ma właściwości wyrównujące powierzchnię. Oddychająca formuła akrylowa jest odporna na powstawanie pęcherzy i łuszczenie się.

Bulls Eye 1-2-3 Plus to ulepszona formuła podkładu Bulls Eye 1-2-3. Zapewnia jeszcze lepsze i jeszcze mocniejsze krycie niż w przypadku podstawowej wersji. Bez problemu radzi sobie z pokryciem powierzchni takich jak:

  • drewno,

  • tynk,

  • beton,

  • płyta pilśniowa,

  • szkło,

  • kamień,

  • dachówka.

Uszczelnia porowate powierzchnie i zakrywa większość plam w filmie podkładowym. Dzięki jeszcze mocniejszemu pigmentowaniu tworzy idealną barierę odcinającą wszelkie kolory i zapachy.

AktualnościZapraszamy do śledzenia aktualności związanych z działalnością naszej firmy oraz przypominamy o naszym firmowy blogu www.blogspinex.pl na którym również piszemy – tylko mniej formalnie o nowościach, promocjach, testach oraz o różnych wydarzeniach ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się