Tworzenie prawdziwej rdzy na żywym metalu. Owatrol Rust Spirit

Tworzenie prawdziwej rdzy na żywym metalu. Owatrol Rust Spirit

Owatrol wypuścił na rynek dekoracyjny efekt rdzy. Jest to Rust Spirit to bardzo silny aktywator rdzy, który jest przeznaczony do tworzenia dekoracyjnego efektu rdzy na powierzchni metalu.

Jak używać Owatrol Rust Spirit?

Na samym początku, przez rozpoczęciem prac należy skupić się nad przygotowaniem powierzchni.  Owatrol Rust Spirit tworzy bardzo silną powlokę rdzy i reaguje bardzo szybko. Powstała rdza jest trudna do usunięcia. Najepiej aplikować preparat na odtłuszczoną i suchą powierzchnię. Przed aplikacją należy dokładnie zabezpieczyć wszystkie elementy , które nie mają reagować z produktem. Optymalna aplikacja odbywa się w temperaturze od 5 do 35 st C. Jeżeli są jakieś warstwy starych powłok malarskich należy je usunąć w celu uzyskania jak najlepszego efektu, chyba, że macie na celu uzyskanie specjalnego efektu. Przygotowanie powierzchni to kluczowa kwestia w przypadku aktywatora rdzy. Tłuste i wilgotne miejsca mogą powodować odbarwienia.

Proces aplikacji Owatrol Rust Spirit

Na szczęście sama aplikacja na uprzednio przygotowaną powierzchnię, jest bardzo prosta. Cały proces ułatwia dołączony do zestawu aplikator, który pozwala na idealny natrysk. Używając aplikatora będziemy w stanie uzyskać bardzo równomierny efekt rdzy. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny, więc dopuszczalne są przebarwienia i nierównomierności. Należy pamiętać, że jest to głównie wynikiem struktury metalu / podłoża, stopnia odtłuszczenia, czy nawet wilgotności. Efekt rdzy uzyskany przez Owatrol Rust Spirit jest niesamowisty i robi bardzo dobre wrażenie. Jeżeli chcecie uzyskać inne efekty rdzy, warto spróbować palikacji szmatą, gąbką, czy nawet wałkiem. Również zmoczenie powierzchni, czyli lekki zawilgocenie pozwoli na uzyskanie nierównomiernej barwy. Pamiętajcie, że Owatrol Rust Spirit reaguje z materiałem praktycznie natychmiast. Gotowy efekt po zakończonej reakcji jest po 24 godzinach od aplikacji.


Główne cechy Owatrol Rust Spirit

Typowy efekt rdzy jaki znany nam jest do tej pory z marki Modern Masters to efekt cztero etapowy składający się z podkładu, reaktywnej farby z żelazem, aktywatora rdzy oraz lakieru zabezpieczającego. Owatrol natomiast przedstawia produkt będący nie symulacją efektu rdzy, ale prawdziwą rdzą powstającą na prawdziwym metalu. Owatrol Rust Spirit to środek, który może być zastosowany wewnątrz i na zewnątrz. Produkt jest bardzo wydajny. Pozwala na aplikację od 12 do 15 m2 z 1 litra. Dołączony aplikator zapobiega utlenianiu, co w połączeniu z datą ważności 5 lat, daje całkiem ciekawe połączenie.Podsumowanie

Owatrol Rust Spirit to wbrew pozorom bardzo uniwersalny efekt. Jest to produkt, gdzie każdy znajdzie inne zastosowanie. Dla jednych ciekawym pomysłem będzie rdzewienie stalowych felg w samochodzie, a dla drugich postarzenie żyrandola w loftowym wystroju. Warto wspomnieć, że rdza sama z siebie jest rudym nalotem pozostawiającym ślad przy przecieraniu dłońmi. Z tego powodu, warto zabezpieczyć jej rozkwit olejem, a raczej inhibitorem rdzy Rustol Owatrol Oil.

 

Zapraszam do zapoznania się z nowym artykułem na temat tworzenia rdzy za pomocą Rust spirit OwatrolZapraszam do zapoznania się z nowym artykułem na temat tworzenia rdzy za pomocą Rust spirit Owatrol

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się