O nas

Szanowni Państwo,

Nasza działalność zaczęła się dokładnie 01.12.1989 r. Od tego czasu staramy się wprowadzać nowe produkty w dziedzinie chemii i maszyn budowlanych. Zmieniamy się wraz z Państwa oczekiwaniami. Dostosowujemy asortyment oferowanych produktów do Państwa zapotrzebowania. Wyszukujemy nowe ciekawe narzędzia, nowatorskie rozwiązania techniczne oraz dobrej jakości produkty chemii budowlanej.


Mamy kilka sukcesów na tym polu.

 • Jako pierwsi na rynek polski zaczęliśmy sprowadzać szlifierki do ścian i sufitów popularnie zwane "żyrafami" opracowane przez amerykańską firmę PORTER CABLE. 20 lat temu było to rozwiązanie tak innowacyjne, że w pierwszym roku udało Nam się sprzedać zaledwie 3 sztuki szlifierek. Kiedy firmę PORTER CABLE kupiła firma FLEX , nawiązaliśmy automatycznie współpracę z zachodnim sąsiadem.
 • Wprowadziliśmy także obecnie bardzo popularne agregaty membranowe do malowania metodą hydrodynamiczna firmy CAMPBELL HAUSFELD, które pozwoliły wielu z Państwa zapoznać się z tą metodą natrysku bezpowietrznego (airless). po 20 latach współpracy w 2012 r uzyskaliśmy wyłączność na produkty marki Campbell Hausfeld na terenie Polski, Czech i Słowacji.
 • Targi niemieckie zawsze były dla Nas łaskawe w swojej ofercie a rok 2006r był szczególny , gdyż właśnie wtedy zaczęliśmy współpracę z niemieckim producentem zacieraczek i szlifierek, firmą Kammerer, która produkuje swoje maszyny pod marką Rokamat. Na początku współpracy byliśmy jedną z 4 firm prowadzących dystrybucję , natomiast od 2012 r jesteśmy wyłącznym importerem i przedstawicielem na terenie Polski.

 • W 2009r tym razem targi francuskie Batimat pozwoliły Nam poszerzyć naszą ofertę o kompresory bezolejowe włoskiej firmy GENTILIN. Od 2012r mamy wyłączność na dystrybucję wyjątkowo trwałych sprężarek bezolejowych, które cieszą się coraz większym zaufaniem klientów.
 
Oprócz nowości w rozwiązaniach technicznych staramy się oferować szeroki asortyment różnych narzędzi do malowania, piaskowania, mycia wysokociśnieniowego, tynkowania, szpachlowania, szlifowania, fugowania, usuwania tynków, usuwania ścian murowanych itd.

W naszej ofercie bardzo ważne miejsce zajmują również farby:
W tej grupie produktów zaproponowaliśmy już naszym klientom kilka nowatorskich wyrobów. Między innymi: na postawie umowy z firmą THE FLOOD Co. a później od 1999r DURIEU / OWATROL INTERNATIONAL ,wprowadziliśmy bardzo popularny dzisiaj środek o nazwie RUSTOL OWATROL - produkt o wszechstronnym zastosowaniu, oferowany w handlu jako lakier, dodatek do farb, środek do czyszczenia i odnawiania powłok i składnik do produkcji farb antykorozyjnych.
Obecnie firma Owatrol ze swoją linią produktów do drewna staje się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku polskim.
W 1991r podjęliśmy współpracę z małą amerykańską firmą ZINSSER produkującą świetne podkłady i grunty do ścian oraz niezwykle odporną farbę antypleśniową i antygrzybiczną Permę White, która dużą popularność i uznanie zdobyła szczególnie w przemyśle spożywczym.
Dzięki współpracy z firmą Rustoleum należącej do globalnego koncernu RPM , uzyskaliśmy możliwość dystrybucje szerokiej gamy produktów z chemii budowlanej. Co roku poszerzamy swoje portfolio o nowe farby, podkłady, bejce i lakiery szukając nowych innowacyjnych rozwiązań.
W 2009 roku zainaugurowaliśmy import oryginalnych wyrobów do dekoracji ścian firmy MODERN MASTERS należącej także do grupy RPM. Specjalnie na te potrzeby stworzyliśmy markę Wallstudio.pl , która zajmuje się dystrybucją takich produktów jak : farby tworzące efekt rdzy, efekt patyny, farby metaliczne, masy dekoracyjne , folie metaliczne oraz dekoracyjnych produktów do ścian firmy Rustoleum takich jak farba magnetyczna, farba tablicowa / kredowa, farba do mazaków suchościeralnych itp.
 


Nie zapominamy także o polskich producentach. Od ponad 15 lat ściśle współpracujemy również z : POLIFARBEM KALISZ. POLIFARBEM ŁÓDŹ, ALMĄ COLOR, Istotne w naszej działalności jest jakość obsługi, dobre produkty za rozsądną cenę, kompetencję i życzliwość w kontaktach, szybki serwis, stała dostępność oferty.

Nie twierdzimy, że nie popełniamy błędów. Gdy się przytrafią, potrafimy się do nich przyznać i zawsze znajdujemy korzystne dla obu stron rozwiązanie.
DOKUMENTY
1) pdfKatalog Spinex 2015
2) pdfKatalog Rustoleum 2016
3) pdfKatalog Rokamat
4) pdfKatalog Gentilin
5) pdfKatalog Owatrol
  SerwisNaszym klientom oferujemy bogate i różnorodne usługi serwisowe. Zapewniamy szkolenia w zakresie obsługi sprzętu, udostępniamy filmy instruktażowe oraz kontakt z pracownikiem firmy – specjalistą ds. obsługi agregatów malarskich, kompresorów bezolejowych, szlifierek ...
  AktualnościZapraszamy do śledzenia aktualności związanych z działalnością naszej firmy oraz przypominamy o naszym firmowy blogu www.blogspinex.pl na którym również piszemy – tylko mniej formalnie o nowościach, promocjach, testach oraz o różnych wydarzeniach ...
  DystrybutorzyFirma Spinex Sp.J. zajmuje się dystrybucją narzędzi budowlanych (agregatów malarskich, kompresorów bezolejowych, szlifierek, zacieraczek itp.) oraz chemią budowlaną dla domu i przemysłu. W naszej ofercie posiadamy ponad 500 pozycji asortymentowych najlepszych ...

  Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności.

  Zgadzam się