Nowe kolory farb kredowych do odnawiania mebli.

Nowe kolory farb kredowych do odnawiania mebli.

Co to jest za farba i jak ją poprawnie aplikować?

     Przedstawiamy farbę kredową do mebli, jednak w  zupełnienowej odsłonie. Zwiększyliśmy game kolorystyczną. Jest to farba wodna, akrylowa dająca głębokie matowe wykończenie. Została stworzona do renowacji mebli i artystycznych stylizacji. Najczęściej służy do uzyskania efektu Vintage z licznymi przetarciami i pęknięciami. Farba kredowa do mebli jest przyjazna dla środowiska i bezwonna. Po skończonej aplikacji uzyskujemy w pełni matową, gładką warstwę, która nie pozostanie obojętna na charakter drewna. Jest to bardzo przydatna cecha jeśli chcemy zachować szlachetność mebla jednocześnie nadając mu nowe, lepsze życie. Przecieranie farby możecie wykonywać, bez żadnych obaw, ponieważ nie jest to produkt, który łuszczy się podczas szlifowani. Wręcz przeciwnie, nastawcie się na sporą ilość pyłu, podobnego do kredy w szkole. 
   
 Podstawą oczywiście jest przygotowanie powierzchni, które zapewni nam jednolity kolor i czepność. W tym wypadku należy również pamiętać o usunięciu elementów zewnętrznych jakimi są klamki, uchwyty, dodatkowe nóżki itp. Pomoże to podnieść jakość wykończenie i przyczyni się do efektu WOW na na prawdę wysokim poziomie. Poza tym powierzchnia musi być sucha bez zanieczyszczeń i najlepiej zmatowiona, co pozwoli na jeszcze lepszą czepność farby.

 

 
     Sama aplikacja jest łatwa i bezproblemowa. Wystarczy dobrze wymieszać i nałożyć dwie warstwy w odstępach 1-2 godzin. Farba kredowa do mebli schnie na dotyk w 30 min. Po upływie doby, mebel będzie nadawał się do dalszej obróbki. Oczywiście możemy malować pędzlem lub wałkiem. Ja osobiście polecam pędzle gąbkowe, które idealnie sprawdzają się z farbami kredowymi. Są bardzo precyzyjne i pozwalają na równomierne rozprowadzanie farby.

 

Najważniejsze, czyli kolory!

Kluczowym dla dzisiejszego artykułu jest przedstawienie nowych kolorów farby kredowej do mebli. Do tej pory mieliśmy pięć podstawowych:

 • biały

 • szary jasny

 • szary ciemny

 • beżowy

 • czarny

Były to podstawowe kolory, które potwierdziły wśród naszych klientów, że farba kredowa do mebli Owatrol jest produktem bardzo wysokiej jakości i sprawdza się w domowych renowacjach. Poniżej plaeta, któa może wnieść nieco więcej światła na podgląd kolorów: 

Przygotowaliśmy dla was zupełnie nowe kolory:

 • beżowy jasny
 • turkusowy jasny
 • turkusowy
 • lawendowy
 • różowy pudrowy
 • zielony ciemny
 • granatowy
 • błękitny

   

     Kolory, które zaprojektowaliśmy zostały sporządzone w taki sposób, aby jak najlepiej oddawały charakter farb kredowych i podkreślały kształty mebli. Odpowiednio przygotowany mebel w stylu vintage, z odpowiednio dobranym kolorem może być piękną ozdobą każdego mieszkania. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci wosku może być szczególnie przydatne, jeżeli przedmiot będzie w ciągłej eksploatacji.

 

Zapraszamy do korzystania z bazy artykułów branżowych. Wśród licznych (wkrótce :)) tekstów oferujemy Państwu opracowania dotyczące wybranych problemów z zakresu budownictwa i remontów, relacje z testowania produktów z naszej oferty, porady ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się