Efekt zmrożonego szkła w sprayu. Wszystko o Frosted Glass od Rust Oleum Europa.

Efekt zmrożonego szkła w sprayu. Wszystko o Frosted Glass od Rust Oleum Europa.
Frosted Glass to efekt zmrożonego szkła, który sprawdzi się w wielu zastosowaniach w domu, przemyśle i lokalach użytkowych. Przetestowaliśmy produkt dostarczony od Rust Oleum Europa. Naszym zdaniem jest to produk zdecydowanie godny polecenia i sami stosujemy go z powodzeniem. 

Frosted Glass Rust Oleum. Co to jest?

Frosted Glass to nic innego jak efekt zmrożonego szkła. Jest to efekt dostosowany do aplikacji na szkło. Farba nadaje matowe, półprzezroczyste wykończenie, zapewniając prywatność wszędzie tam gdzie jest ona potrzebna. Efekt wytrawionego szkła przepuszcza światło, więc nie zaciemnia w pomieszczeniu. Efekt ma bardzo praktyczne zastosowanie, kóre naprawdę potrafi ułatwić życie. Na wstępie warto dodać, że jest to efekt w pełni usuwalny po utwardzeniu. Jeśli nie chcemy już mieć mlecznej szyby, możemy bez problemu pozbyć się nalotu za pomocą wody z mydłem i plastikowego skrobaka.


                    


Gdzie stosować?

Idealnie sprawdzi się na szklanych drzwiach, oknach dachowych, drzwiach prysznicowych i szklarniach. Idealnym zastosowaniem jest matowienie szyb w miejsach gdzie wymagana jest prywatność, a nie ma możliwości montażu rolet. Sprawdzi się również jako zmatowienie szkła na przeźroczystych drzwiach w domu itp. Frosted Glass jest odporny na działanie UV więc jeśli macie samochód dostawczy z przeźroczystymi szybami, ciekawym pomysłem może być ich zmatowienie. 

Właściwości efektu zmrożonego szkła

Frosted glass to produkt oparty na żywicy akrylowej. Rozpuszczalnik jakiego pownniśmy użyć to  benzyna lakowa lub ksylen, jednak utwardzony produkt możemy z powodzeniem zmywać wodą z mydłem. PRzyda sięta wiedza jeżeli będziecie chcieli usunąć zmatowienie ze szkła. Z puszki o pojemności 400ml jesteśmy w stanie pomalować powierzchnię ok 0,6m2. Okres wazności produktu to 5lat. Efekt został przystosowany do aplikacji wewnątrz pomieszczeń. 

Metody nakładania Frosted Glass

Po pierwsze należy odtłuścić powierzchnię i całkowicie usunąć brud, tłuszcz itp. Powierzchnia przed aplikacja musi być sucha. Producent zaleca stosowanie sprayu w okolicach 21 stopni C. Ważne jest aby nie aplikować na powierzchnie, które mogą podczas użytkowania osiągnąć temperaturę powyżej 93 stopni C. Nie zaleca się również do stosowania na powierzchniach, które mają wydłużony kontakt z wodą jak np. wewnętrzna strona kabiny prysznicowej, czy zewnętrzna część okna. Produkt schnie w okolicach 2-3min. Całkowicie suchy staje się w okolicach 5-10 minut. W każdym momencie można położyć kolejną warstwę, co może zaowocować korzystniejszym efektem. Pamiętajcie, żeby dobrze wentylować pomieszczenie podczas aplikacji. Temperatura powierzchni podczas aplikacji powinna być w zakresie 10-30 stopni C.


 

 

AktualnościZapraszamy do śledzenia aktualności związanych z działalnością naszej firmy oraz przypominamy o naszym firmowy blogu www.blogspinex.pl na którym również piszemy – tylko mniej formalnie o nowościach, promocjach, testach oraz o różnych wydarzeniach ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się