Bulls eye 1-2-3 od Zinsser , podkład w sprayu i pod pędzel!

Bulls eye 1-2-3 od Zinsser , podkład w sprayu i pod pędzel!

     Największym zaskoczeniem w farbie podkładowej Bull Eye 1-2-3 marki Zinnser nie jest jego niewymiarowa dla Europejczyków puszka 0,94l, ale fakt, że występuje zarówno w wersji pod pędzel jaki w sprayu. Co wiecej, jedna i druga wersja ma świetne właściwości, które myślę, że pozytywnie zaskoczą każdego wykonawcę i szarego użytkownika. A może własnie kolorowego i szczęśliwego użytkownika, ponieważ Bulls-Eye 123 daje możliwość zabarwienia na kolory pastelowe. Czyli jasne, bardziej stłumione niż intensywne kolory potocznie nazywane pastelowymi. Dodatkowo może zastąpićwarstwę wierzchnią, czyli spokojnie można pomalować ścianę i zostawić jako warstwę wykończeniową. Bulls Eye daje wykończenie matowe.


     Jeśli chcemy zabarwić Bulls Eye, możemy dodać 59ml barwnika uniwersalnego na opakowanie galonowe czyli 3,78l. Dodanie zbyt duzej ilości może spowodować dłuższe schnięcie farby. Produkt mozna rozcieńczyć w okolicach 5-8% używając w tym celu czystej wody. Rozcieńczanie napewno może zmiejszyć właściwości kryjące produktu, jednak można swobodnie stosować taki zabieg na pierwszą warstwę. Bulls Eye 1-2-3 wysycha na dotyk w ciągu 30 min. Kolejną warstwę mozemy nakładać już po 1 godzinie. Pełne utwardzenie produktu to 7 dni. Rozcieńczenie, wieksza wilgotność, dodanie barwnika i wszystkie inne modyfikacjie mogą ten czas wydłużyć, jednak nie jest to produk na tyle himeryczny, aby dało się to odczuć w praktyce.

    Z technicznego punktu widzenia jest to produkt wodny oparty na żywicy akrylowej. Pigmentem dającym piękną biel jest dwutlenek tytanu. Wersja pod pędzel jest wodorozcieńczalna, natomiast do usuniecia sprayu należy użyć acetonu. Gęstość na papierze nie jest wysoka, bo w okolicach 1,26 g/cm3, jednak 50% wagowo substancji stałych da się odczuć podczas mieszania. Bulls-Eye 1-2-3 można nakładać nie tylko pędzlem, czy wałkiem, ale też agregatem malarskim. Dysza 0.015" lub 0.017" na większe powierzchnie. Ciśnienie standardowe. My testowaliśmy na 200 bar czyli podczas natrysku na agregacie Pro-Spray SP2500 uzyskiwaliśmy ciśnienie 170 bar. Warunki idealne do uzyskania bezbłędnej powierzchni. Produkt jest rozpuszczalny w wodzie, więc czyszczenie narzędzi też nie sprawiało kłopotu. Farba jest bardzo dobrej jakości, ponieważ nie wymagała filtrowania wstępnego przez worki do filtrowania farby i nie zatykała dyszy.

   
    Odnośnie malowania: Warto również pamiętać że Bulls Eye świetnie blokuje plamy po dymie, sokach roślinnych, wodzie itp. Nakłada się idealnie, świetnie pokrywa wszelkiego rodzaju plamy. Miejsca trudno dostępne, narożniki, czy poprostu skomplikowane elementy możemy malować sprayem, co znacznie może ułatwić sprzedawany oddzielnie uchwyt na spray Comfort Grip. Całą resztę polecam malować wałkiem. Pomimo odczuwalnej przy mieszaniu gęstości, wałek prowadzi się gładko i nie wymagaczęstego namaczania. Duza wydajność i bezproblemowe pokrywanie trudnych plam, jak na przykład rozlane na ścianie czerwone wino, to największe zalety tego podkładu.

   
   Ciężko jest porównać wydajność sprayu i puszki pod pędzel, ale zakładając, że sprayu używamy do detali, a wersję pod pędzel do malowania powierzchni, proponuję przyjąć następujący przelicznik:

-z opakowania 0,96l Bulls Eye 1-2-3 jestem w stanie pomalować 5m2 powierzchni na gotowo, czyli malująć 2 warstwy

-z jednego sprayu Bulls Eyey 1-2-3 369g jestem w stanie pomalować 2 skrzynki na jabłka również dwiema warstwami czyli "na gotowo"

 

DOKUMENTY
1) pdfBulls Eye 123 karta techniczna
Test farb tablicowychPowracamy do Państwa z kolejnym testem - po farbach magnetycznych przyszedł czas na farby tworzące powłokę tablicy szkolnej. Farby tablicowe są nieodzownym elementem wystroju nowoczesnych kuchni oraz przedpokojów. Do naszego testu zebraliśmy wszystkie dostępne obecnie produkty na polskim rynku, łącznie 11 produktów.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Zgadzam się